PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : korg pa800 sorunu lütfen yardım

Bytehlike38
15-08-2022, 11:12
merhaba arkadaşlar orga format attım sorunum çözülürmü diye çözülmedi sorun şu orgun sağ hoparlörden hafif cızırtı sesi geliyor ve bunu bazı ses ve ritimlerde yapıyor ve birde hangi seti yüklersem yükleyim sesler bozuk çıkıyor kulağa hoş gelmiyor birde
SLİDER MODE AYARI kendi kendine değişiyor

mıc
Assıgn-a
Assıgn-b

ben a getiriyorum genelde kendi kendine mic alıyor ve elektro sesler vs sesi kısılıyor otamatik ama bunu kendi kendine yapıyor sorun neyden kaynaklıdır dün birde transpose -3 çektim ama sesler çok garip gelmeye başladı

yönetim
16-08-2022, 14:13
Cızırtı sorunları donanımdan görünüyor,teknik servis işi hoparlör veya ses potansı kaynaksı belki ram de soru olabilir.fğerleti glsbalden ayar yapılması gerek.başka bir pa800 setinin glabel dosyasında yükleyip orgu kapat aç yapıp deneyebilirsin yadabilen birisine ayarlatman gerek.

Bytehlike38
16-08-2022, 14:51
Cızırtı sorunları donanımdan görünüyor,teknik servis işi hoparlör veya ses potansı kaynaksı belki ram de soru olabilir.fğerleti glsbalden ayar yapılması gerek.başka bir pa800 setinin glabel dosyasında yükleyip orgu kapat aç yapıp deneyebilirsin yadabilen birisine ayarlatman gerek.

global ayarları yaptım olmadı hocam başka setin global yükledim yine sonuçsuz kaldı bu sorunların hepsi tek seferde kendini gösterdi hoparlör cızırtı verince diğer yerlerde sorun çıkardı sizin ram bozulsa hiç görmemesi gerekmezmi hocam yoksa bozuk halde çalışmaya devam edermi